Ege HaberleriGündemİzmir Haberleri

Meteoroloji’den o illere kritik uyarı! İzmir’de hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 23 Ağustos hava durumu verileri paylaşıldı. Meteoroloji, il il kuvvetli yağış uyarısında bulunarak, gün içerisinde Karadeniz'de Rize'de sağanak yağışların devam edeceğini bildirdi. Öte yandan Ege Bölgesi'nde havanın açık geçeceği tahmin ediliyor. Peki, İzmir'de hava nasıl olacak? İşte 23 Ağustos Pazar hava durumu tahminleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 23 Ağustos hava durumu verileri paylaşıldı. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, Ege Bölgesi genelinde hava az bulutlu ve açık geçecek. Öte yandan Meteoroloji, il il kuvvetli yağış uyarısında bulunarak, gün içerisinde Karadeniz’de Rize’de sağanak yağışların devam edeceğini bildirdi. Öte yandan Ege Bölgesi’nde havanın açık geçeceği tahmin ediliyor.

İzmir’de hava sıcaklığı 1 ila 3 derece artacak. Rüzgar kuzey yönlerden orta kuvvette esecek.

İL İL UYARI YAPILDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Ordu, Tokat, Van ve Hakkari çevreleri ile Samsun’un doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Giresun’un Doğu İlçeleri, Trabzon’un Doğu İlçeleri, Rize, Artvin, Van ve Hakkari çevreleri ile Erzurum’un kuzeydoğusunda kuvvetli, Giresun’un Doğu İlçeleri, Trabzon’un Doğu İlçeleri, Rize’nin doğu kesimleri ile Artvin’in kıyı ilçelerinde çok kuvvetli, yer yer şiddetli ve aşırı olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ile Güneydoğu Anadolu’da kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Rize, Artvin, Van ve Hakkari çevreleri, Erzurum’un kuzeydoğusunda kuvvetli(21-50 kg/m2), Giresun’un Doğu İlçeleri, Trabzon’un Doğu İlçeleri, Rize’nin doğu kesimleri ile Artvin’in kıyı ilçelerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2), yer yer şiddetli (76-100 kg/m2) ve aşırı (100 kg/m2 ve üzeri) olması beklendiğinden (sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi) meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İZMİR °C, 35°C
Az bulutlu ve açık

KÜTAHYA °C, 29°C
Parçalı ve az bulutlu

MANİSA °C, 37°C
Az bulutlu

MUĞLA °C, 34°C
Az bulutlu ve açık