İzmir Haberleri

Meteoroloji’den o iller için dikkat uyarısı! 21 Ocak İzmir, Denizli, Manisa, Muğla, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Kütahya'da hava nasıl olacak?

Meteoroloji tarafından Ege Bölgesi için dikkat uyarısı geldi. 21 Ocak’ta havanın nasıl olacağını merak eden Egeliler İzmir, Denizli, Manisa, Muğla, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Kütahya’da hava nasıl olacağını araştırıyor. Meteoroloji sabah ve aksam saatlerinde oluşacak olan don olayına dikkat edilmesi gerektiğinin yanında, Kütahya ilinde hafif sağanak kar yağışı olacağını duyurdu.

Hava sıcaklığı, önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Rüzgar, Kuzey – kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetli esecek.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun güneyi ve Karadeniz Bölgesi ile Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kilis, Ardahan, Hakkâri ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, Marmara bölgesi ile iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Karadeniz kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olması bekleniyor.

EGE BÖLGESİ’NDE HAVA DURUMU

Ege Bölgesi’nde havanın parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Ayrıca Balıkesir’in doğu ilçeleri ilk saatlerde yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı geçecek.

A.KARAHİSAR °C, 0°C

Çok bulutlu

DENİZLİ °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 9°C

Parçalı bulutlu

MANİSA °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

AYDIN °C, 12°C

Parçalı Bulutlu

UŞAK °C, 3°C

Parçalı bulutlu

KÜTAHYA °C, -1°C

Hafif sağanak kar yağışı

Bir cevap yazın