Afyonkarahisar haberleriDenizli HaberleriEge HaberleriGündemİzmir HaberleriManisa Haberleri

Meteoroloji’den O Bölgelere Kuvvetli Sağanak Uyarısı! Hava Sıcaklıkları Düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, kuvvetli sağanaklar geliyor. Yayımlanan hava durumu raporuna göre, Ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin, Sinop, Ardahan, Van ve Hakkari çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün öğle saatlerine kadar Rize çevreleri ile Artvin kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güneyi ile Kuzey ve İç Ege’de yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının ise kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri altında, güney kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice esmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda, “Yağışların; bugün Rize çevreleri ile Artvin kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, heyelan, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yerel kuvvetli rüzgar ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

Ege Bölgesi’nde Hava Nasıl Olacak?

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey ve iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İZMİR °C24°C

Az bulutlu

MANİSA °C23°C

Az bulutlu

A.KARAHİSAR °C17°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ °C23°C

Parçalı ve az bulutlu

Ege Denizi’nde Hava Durumu

Ege Denizi’nde bugün hava Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde kuzey kesimleri yer yer pus ve sisli; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, güneyi 6, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, yer yer 7 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, güneyi yer yer 2,5 m, Görüş: İyi, pus anında orta, sis anında zayıf. Güney Ege’de bugün fırtınamsı rüzgar bekleniyor.