Gündem

Meteoroloji’den o bölgelere kritik uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre ülke genelinde hava parçalı ve çok bulutlu olurken o bölgelere sağanak yağış uyarısı yapıldı. Peki o bölgeler neresi? İşte detaylar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Marmara’nın doğusu, Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun doğusu, Bolu, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile Kırklareli ve Tekirdağ’ın doğu, Çanakkale ve Balıkesir’in kuzey kesimlerinde ise sağanak tahmin edilirken Kuzey Ege ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

KUVVETLİ OLACAK

Yağışların, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri ile Ordu’nun doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan kara yolunun yüksek rakımlı geçitleri (Kop ve Ovit geçitleri) ile Hakkari’nin yüksek kesimlerinde beklenen yağışların karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde olacağı öngörülüyor.

Bu gece ve yarın sabah saatlerinde ise Marmara’nın güneyi, Kuzey Ege ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.