Gündem

Meteoroloji’den o bölgelere korkutan uyarı! Şiddetli sağanak yağış geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre 4 bölge ile ilgili şiddetli sağanak yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre Marmara’nın kuzeydoğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmeye göre, yarın ülkenin kuzey ve iç kesimlerinde havanın parçalı, yer yer çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

Marmara’nın kuzeydoğusu, (Çorum, Gümüşhane, Bayburt hariç) Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ve (Isparta hariç) Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor. Ülkenin diğer yerlerinde ise havanın az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

Yağışların Zonguldak, Bartın, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize ile Artvin ve Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Öte yandan, Doğu Karadeniz’de fırtına, Güney Ege’de fırtınamsı rüzgar öngörülüyor.