Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriEge HaberleriGündemİzmir HaberleriManisa HaberleriYerel

Meteoroloji’den Kuvvetli Sağanak Uyarısı! Hava Sıcaklıkları Düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, kuvvetli sağanaklar geliyor. Yayımlanan hava durumu raporuna göre, Kuzey Ege, Marmara’nın Doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Adana, Osmaniye, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat ve Sivas çevreleri ile Ankara’nın kuzey, Antalya’nın doğu, Hatay’ın kıyı, Kahramanmaraş’ın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adana’nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Hava Sıcaklığının ise Batı kesimlerde 4 ila 6 derece azalarak yer yer mevsim normallerinin altına düşeceği, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar ise güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Kuvvetli Sağanak ve Rüzgar Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Yağışların Adana’nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, hortum oluşma riski ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Rüzgarın, ise Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli olarak (40-60 km/sa) beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Ege Bölgesi’nde Hava Nasıl Olacak?

Ege Bölgesi’nde bugün havanın parçalı bulutlu, kuzey kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İZMİR °C23°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

MANİSA °C23°C

Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı

A.KARAHİSAR °C18°C

Parçalı ve çok bulutlu

AYDIN °C24°C

Parçalı bulutlu

Ege Denizi’nde Hava Nasıl Olacak?

Ege Denizi’nde bugün hava parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde kuzeyi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, zamanla 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.