Gündem

Meteoroloji’den Kritik Açıklama: Sıcaklıklar 39 Dereceyi Bulacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada önümüzdeki günlerde Türkiye'yi kavurucu sıcaklıkların beklediği ifade edilerek bazı illerimizde sıcaklıkların 39 dereceyi bulacağı vurgulandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından çok önemli bir açıklama yapılarak vatandaşlara uyarı yapıldı. Buna göre Akdeniz üzerinden gelecek sıcak hava dalgası özellikle güney kıyılarını etkileyecek. Son birkaç gündür mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının yarından itibaren artışa geçeceği güney ve iç bölgelerde çok yüksek sıcaklıklar görüleceği ifade edildi.

SICAKLIK 39 DERECEYİ BULACAK

Akdeniz üzerinden gelerek Türkiye’yi etkisi altına alacak olan sıcak hava dalgası en büyük etkisini Ankara ve çevresinde gösterecek. Bu doğrultuda Ankara’da yarından itibaren sıcaklıklar yükselecek. Hava sıcaklığı Pazartesi günü 39 dereceye kadar yükselecek. İstanbul’da ise sıcak hava dalgasının etkisinin görülmeyeceği belirtilen açıklamada hava sıcaklığının 29 derece civarında olacağı bildirildi.

Hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde artacağı ve mevsim normalleri üzerinde seyredeceği, diğer yerlerde değişmeyeceği ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamanın devamında rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile zamanla güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği ifade edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu