Gündemİzmir Haberleri

Meteoroloji’den İzmir’e yağış uyarısı! 

Meteoroloji'den alınan son dakika bilgisine göre İzmir'de bu gece yarısından itibaren sağanak ve dolu yağışın etkili olacağı öğrenildi. Meteoroloji vatandaşları meydana gelebilecek ani sel ve su baskınına karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürülüğünden alınan son dakika bilgisine göre İzmir’e dikkat uyarısı yapıldı. Bu geceden itibaren İzmir’de kuvvetli sağanak ve dolu yağışı etkili olacağı bildirildi.

TEDBİRLİ OLMALARI KONUSUNDA UYARDI

Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

KUVVETLİ FIRTINA BEKLENİYOR

Meteoroloji 9. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bugün Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Çankırı ve Kırıkkale’de güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtınanın 40-60 km/saat yer yer kısa süreli 70-80 km/saat şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi ve yer yer toz taşınımı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

O İLLER İÇİN DOLU UYARISI

Batı Karadeniz’de öğleden sonra ve akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor. Bolu, Karabük ve Kastamonu il geneli ile Sinop’un iç kesimlerinde yerel dolu yağışı öngörülüyor.

Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.