İzmir Haberleri

Meteoroloji’den İzmir’e Kuzey Afrika sıcağı uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre İzmir'de Kuzey Afrika sıcaklıkları etkili olacak. Meteoroloji'den alınan bilgilere göre sıcaklıklar 3 büyükşehir olan İzmir, İstanbul ve Ankara'da 30 derecenin üzerine çıkacak.

Meteoloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre İzmir ve Türkiye genelinde Kuzey Afrika sıcaklıkları etkili olacak. 30 derecenin üzerine çıkacak olan sıcaklıklar bu hafta yazı getirecek.

SOĞUK HAVA TERKETTİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan değerlendirmeye göre, geçen hafta boyunca ülkeyi etkileyen serin ve yağışlı sistem hafta sonu yurdu terk etti.

KUZEY AFRİKA SICAKLIĞI

Türkiye, yüksek basınç merkezinin etkisi altına girerken, bu hafta boyunca ülkede Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava akımları etkili olacak.

BUGÜN VE YARIN YAĞIŞ YOK

Bugün ve yarın yurtta yağış beklenmiyor, ülke genelinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GENEL OLARAK HAVA DURUMU

Çarşamba günü ülkenin kuzey kesimlerinin Karadeniz üzerinden gelen kısa süreli serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda sağanak geçişleri görüleceği, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği öngörülüyor.

Perşembe gününden itibaren gelecek hafta başına kadar ülkede yağış beklenmiyor. Havanın genellikle kuzey kesimlerde parçalı bulutlu, güney kesimlerde az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının, çarşamba günü yurdun kuzey kesimlerinde görülecek bir günlük kısa süreli serinlemenin dışında, gelecek hafta başına kadar hissedilir derecede artacağı ve ülke genelinde mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde seyredeceği öngörülüyor.

İZMİR, İSTANBUL VE ANKARA’DA SICAKLILAR 30 DERECENİN ÜZERİNE ÇIKACAK

Üç büyük ilde beklenilen hava durumuna bakıldığında, Ankara’da bir hafta boyunca yağış beklenmiyor. Havanın genellikle parçalı ve az bulutlu geçeceği, hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artacağı ve en yüksek hava sıcaklığının 30 derece ve üzerine çıkarak mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyretmesi öngörülüyor.

İstanbul’da da hafta boyunca havanın genellikle parçalı ve az bulutlu olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının çarşamba günü bir günlük serinleme dışında, hafta boyunca artacağı ve 30 derece ve üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.

İzmir’de ise havanın az bulutlu ve açık olacağı, hava sıcaklığının hafta içi 30-32 derece, cuma gününden itibaren ve hafta sonu 35 derece üzerinde gerçekleşmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu