Aydın HaberleriGündemManisa HaberleriMuğla Haberleri

Meteoroloji’den İzmir, Aydın ve Muğla’ya kritik uyarı! Kuvvetli geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 30 Kasım hava durumu raporu yayımlandı. Sabah evden iş için çıkacak vatandaşlar 'Bugün hava nasıl olacak?' sorusunun cevabını merak ediyor. Alınan verilere göre İzmir, Aydın ve Muğla'ya kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı. Öte yandan yola çıkacak vatandaşların sabah saatlerinde de sis ve pusa karşı dikkatli olmaları belirtildi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 30 Kasım hava durumu verileri resmi internet sitesinde paylaşıldı. Sabah evden iş için çıkacak vatandaşlar ‘Bugün hava nasıl olacak?’ sorusunun cevabını merak ediyor. Alınan verilere göre İzmir, Aydın ve Muğla’ya kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı. Öte yandan yola çıkacak vatandaşların sabah saatlerinde de sis ve pusa karşı dikkatli olmaları belirtildi.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun güney ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Muğla, Antalya ve Isparta çevreleri ile İzmir ve Aydın’ın kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

EGE BÖLGESİ’NE KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Muğla çevreleri ile İzmir ve Aydın’ın kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. Öğle saatlerinden itibaren rüzgarın Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km)olarak eseceği tahmin ediliyor.

AFYONKARAHİSAR °C, 10°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

İZMİR °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde kıyı kesimleri aralıklı sağanak yağışlı

MANİSA °C, 16°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

MUĞLA °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri aralıklı sağanak yağışlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu