Ege HaberleriGündem

Meteoroloji’den hava durumu açıklaması! Sağanak yağış uyarısı yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 24 Kasım hava durumu verileri yayımlandı. Alınan verilere göre, bazı iller için sağanak yağış uyarısı yapılırken, Ege Bölgesi'nde yağmur beklenmiyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Peki, hangi illerde yağış var?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 24 Kasım hava durumu raporu yayımlandı. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, Ege Bölgesi’nde hava az bulutlu geçecek. Öte yandan rüzgarın öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Parçalı bulutlu, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinin parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonraki saatlerde Bandırma, Gönen, Erdek, Marmara Adası, Biga, Çan ve Lapseki çevrelerinin kısa süreli ve hafif sağanak yağışlı olarak geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ilk saatlerde kuzey ve iç kesimlerde pus yerel olarak sis hadisesi görülecek.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz kıyı kesimi, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Kırklareli’nin kıyı ilçeleri, Balıkesir ve Bursa’nın kuzey kesimleri ile Samsun’un ve Ordu’nun kıyı kesimlerinin yer yer yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege ve İç Anadolu’da yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Az bulutlu, güney kıyılarının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

İZMİR °C, 17°C
Parçalı ve az bulutlu

KÜTAHYA °C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu

MANİSA °C, 17°C
Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA °C, 8°C
Az bulutlu, zamanla parçalı kıyıları yer yer çok bulutlu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu