Gündem

Meteoroloji’den hava durumu açıklaması! Hafta sonu hava nasıl olacak?

Meteoroloji tarafından 14 Mart hava durumu verileri paylaşıldı. Hafta sonu plan yapacak vatandaşlar tarafından hafta sonu hava nasıl olacak?' sorusunun cevabı merakla araştırılıyor. İşte 14 Mart hava durumu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 14 Mart hava durumu verileri resmi internet sitesinde yayımlandı. Hafta sonunu ailesi ve sevdikleriyle geçirmek isteyen vatandaşlar tarafından ‘Hafta sonu hava nasıl olacak?’ sorusunun cevabı arama motorlarında merakla araştırılıyor.

Alınan verilere göre, Ege Bölgesi geneli az bulutlu geçecek. Balıkesir çevrelerinde sabah saatlerinde pus ve yer yer sis beklenmektedir.

Hava sıcaklığı bölge genelinde 1 ila 2 derece artacak.

Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette esecek.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve az bulutlu, doğu kesimlerin yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ile Sivas çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Hakkari çevreleri ile Van’ın güneyi ve Şırnak’ın doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Marmara’nın doğusu ile Batı Karadeniz’de yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DENİZLİ °C, 25°C
Az bulutlu

İZMİR °C, 23°C
Az bulutlu

KÜTAHYA °C, 20°C
Az bulutlu

UŞAK °C, 21°C
Az bulutlu