Gündem

Meteoroloji’den flaş açıklama: Salı gününe dikkat çekti!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından haftalık hava durumu açıklaması geldi. Meteoroloji açıklamasında, Salı gününe dikkat çekti. Yapılan duyuruda, ”Salı gününden itibaren kuzeydoğu o kesimler dışındaki ülke genelinde mevsim normalleri civarı ve üzerinde seyretmesi bekleniyor.” denildi.

Marmara, Kuzey Ege ve Doğu Akdeniz’in kıyı kesimlerinde hafif, Karadeniz kıyı kesiminde orta, iç kesimlerde orta ve yer yer kuvvetli zirai don riski devam ediyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, tarımsal faaliyetlerin sürdüğü bu bölgelerde pazartesi sabah saatlerine kadar devam etmesi beklenen don riski nedeniyle dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

METEOROLOJİ’DEN HAFTALIK HAVA DURUMU

Meteoroloji’den duyurulan “Haftalık Hava Durumu (21 – 27 Şubat 2021)” bilgilendirmesinde, “Hava sıcaklığının artarak; kuzey, iç ve doğu kesimlerde mevsim normalleri altında seyretmeye devam edeceği, Salı gününden itibaren kuzeydoğu o kesimler dışındaki ülke genelinde mevsim normalleri civarı ve üzerinde seyretmesi bekleniyor.” denildi.