Gündem

Meteoroloji’den fırtına ve sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 6 Nisan hava durumu raporu paylaşıldı. Rapora göre, Ege Bölgesi'ne fırtına ve sağanak yağış uyarısı yapıldı. Ayrıca fırtınaya karşı denizci ve vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 6 Nisan hava durumu verileri yayımlandı. Alınan verilere göre, Ege Bölgesi geneli parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı ise 1 ila 3 derece azalacak.

FIRTINA UYARISI

Ege Denizi’nde beklenen fırtına nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı başta denizcilerimiz olmak üzere vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.

Balıkesir’in kuzey ilçeleri ile Çanakkale çevrelerinde rüzgarın fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek ulaşımda aksama, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, Balıkesir’in kuzey ilçeleri ile Çanakkale çevrelerinde zaman zaman kuvvetli (50-70 km/sa) esecek.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İçAnadolu’nun güneyi, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Eskişehir, Sinop, Samsun, Amasya, Çorum ve Kırşehir çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Güney ve İç Ege’de yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Güney ve İç Ege’nin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 14°C
Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLİ °C, 18°C
Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 18°C
Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA °C, 17°C
Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı