Gündem

Meteoroloji’den Ege’ye kuvvetli yağış ve hortum uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bu akşam için Kuzey Ege'nin iç kesimlerine kritik uyarı geldi. Yapılan uyarıda, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum, eğimin yüksek olduğu yerlerde heyelan meydana gelebileceği ve vatandaşların bu konuda tedbirli olmaları gerektiği belirtildi. Öte yandan Marmara, İç Anadolu'nu kuzey batısı, Batı Karadeniz çevrelerinde de sağanak yağış etkisini gösterecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu akşam ve çarşamba günü için kritik uyarılarda bulundu. Meteoroloji yaptığı uyarıda sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum, eğimin yüksek olduğu yerlerde heyelan meydana gelebileceği ve vatandaşların bu konuda tedbirli olmaları gerektiği belirtildi. Öte yandan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Isparta, Burdur, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Sivas, Yozgat, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AKŞAM SAATLERİ İÇİN KRİTİK UYARI

Yağışların akşam saatlerinde Marmara, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, İç Anadolu’nu kuzey batısı, Batı Karadeniz, Samsun’un iç kesimleri ve Amasya çevrelerinde etkili olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum, eğimin yüksek olduğu yerlerde heyelan uyarıları yapıldı.

ÇARŞAMBA GÜNÜ ETKİLİ OLACAK

Çarşamba günü öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın, Düzce, Karabük ve Kastamonu çevreleri ile Sakarya’nın doğu ve Sinop’un iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum, eğimin yüksek olduğu yerlerde heyelan, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

Etiketler

İlgili Makaleler