Afyonkarahisar haberleriDenizli HaberleriGündemİzmir HaberleriManisa HaberleriUşak Haberleri

Meteoroloji’den Ege’ye flaş uyarı: İzmir, Afyonkarahisar, Manisa, Denizli, Uşak dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 7 Mart hava durumu raporu yayımlanarak önemli uyarılarda bulunuldu. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, Ege Bölgesi’nde Denizli ve Afyonkarahisar’ın yağışlı olacağı öğrenildi.

METEOROLOJİ UYARDI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Kastamonu’nun kuzey ilçeleri ve Sinop çevrelerinin yağmurlu, Ardahan çevreleri ile Artvin’in ve Rize’nin yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara ve iç bölgelerde pus, yer yer sis görülmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar, yağış alan diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. İç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu

DENİZLİ °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

İZMİR °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu

MANİSA °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu

UŞAK °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saaatlerine kadar hafif yağmurlu.