Afyonkarahisar haberleriKütahya HaberleriUşak Haberleri

Meteoroloji’den Ege’nin 3 iline uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ege'nin 3 ilini ve diğer 9 ili uyardu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bölgelere göre 12 ilde sağanak yağış olacakken herhangi bir olumsuzluklara karşı da dikkatli olunması gerektiğini duyurdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son dakika bilgisine göre Ege’nin 3 ili olan Uşak Afyonkarahisar ve Kütahya için uyarı geldi. Bu akşamdan yarın akşam saatlerine kadar ülke genelinin parçalı ve yer yer bulutlu olacağı öğrenildi.

UŞAK, KÜTAHYA VE AFYONKARAHİSAR DİKKAT

Marmara, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Anadolu’nun doğusu, Batı Karadeniz ile Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Yozgat, Aksaray, Amasya, Tokat ve Şırnak çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Öte yandan, akşam saatlerinden itibaren Balıkesir, Bursa, Sakarya ve Düzce çevrelerinde beklenen dolu yağışı ile gök gürültülü sağanakların, yerel olarak kuvvetli olacağı ön görülüyor.Meydana gelebilecek sel, su, baskını, yıldırım, dolu, ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler