Afyonkarahisar haberleriDenizli HaberleriEge HaberleriGündemİzmir HaberleriMuğla HaberleriYerel

Meteoroloji’den Ege’de Bulunan O İllere Kuvvetli Fırtına Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 25 Ocak Salı tarihli hava durumu yayımlandı. Ege Bölgesi’nde hava nasıl olacak? Soğuk hava dalgası ne kadar devam edecek? Ege Bölgesi’nde doğu ve iç kesimlerinde yer yer kar yağışlı sağanak bekleniyor. Öte yandan Ege Bölgesi’nin iç kesimlerinde yaşanacak kuvvetli buzlanma ve don olayı için uyarı yapıldı.

Türkiye Genelinde Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde görülecek olan yağışların; Orta ve Doğu Akdeniz ile Konya, Karaman, Gaziantep ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Ülkemiz genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Ege Bölgesi’ne Kuvvetli Rüzgar Uyarısı

Rüzgarın, Marmara’nın batısı ile Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi ile çatı uçması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Ege Bölgesi’ne Buzlanma ve Don Açıklaması

Çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri ile Muğla çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40 ila 70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C-6°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

DENİZLİ °C-1°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

İZMİR °C5°C

Çok bulutlu

MUĞLA °C1°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı