GenelManşet

Meteoroloji’den Ege ve Marmara için toz taşınımı uyarısı! 12:00-24:00 Saatleri arasında…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden bir son dakika uyarısı geldi. Meteoroloji'den yapılan açıklamada, "Ülkemizin batı kesimlerinde Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, hava kalitesinde düşme gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Meteoroloji bir son dakika açıklaması ile Ege ve Marmara’ya toz taşınımı uyarısında bulundu. Yapılan açıklamaya göre bu bölgede yaşayan vatandaşların 12:00 ve 24:00 arasında gerçekleşeceği belirtildi.

Meteoroloji’den toz taşınımına ilişkin şu uyarı yapıldı:

“Ülkemizin batı kesimlerinde Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, hava kalitesinde düşme gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir”

GECE SAATLERİNE KADegeAR SÜRECEK

Meteoroloji tarafından paylaşılan görselde, toz taşınımının 12.00-18.00 ve 18.00-24.00 saatleri olacağına dikkat çekildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan diğer açıklamada ise şöyle denildi:

Hava sıcaklığı: Önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzey, iç ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde olacağı, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu