Ege HaberleriGündemİzmir Haberleri

Meteoroloji’den Ege Bölgesi’ne yağış uyarısı! İzmir’de hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 4 Kasım hava durumu raporu yayımlandı. Alınan verilere göre, Ege Bölgesi'nde bazı illere sağanak yağış uyarısı yapıldı. Vatandaşlar sağanak yağışa karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. Peki, hangi illerde sağanak yağış var? Deprem bölgesi İzmir'de hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 4 Kasım hava durumu raporu paylaşıldı. Havaların soğumasıyla birlikte vatandaşlar evden çıkmadan önce ‘Bugün hava nasıl olacak?’ sorusunu merakla araştırıyor. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, Ege Bölgesi’nde Kütahya ve Afyonkarahisar illerinde bugün havanın sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Öte yadan deprem bölgesi İzmir’de hava 21 dereceyi gösterirken, Parçalı yer yer çok bulutlu olacak.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın Doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu, Balıkesir, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Ağrı ve Iğdır çevreleri ile Antalya, Çanakkale, Tekirdağ ve Kırklareli’nin doğu kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Niğde, Kayseri, Sivas, Samsun, Amasya, Tokat, Diyarbakır, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevreleri ile Nevşehir ve Yozgat’ın doğusunda yerel olarak kuvvetli (21-60 kg/m2), Mersin’in doğusu, Adana il merkezi ile Kahramanmaraş’ın güney ve batısında yer yer çok kuvvetli (40-75 kg/m2) olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Niğde, Kayseri, Sivas, Samsun, Amasya, Tokat, Diyarbakır, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevreleri ile Nevşehir ve Yozgat’ın doğusunda yerel olarak kuvvetli (21-60 kg/m2), Mersin’in doğusu, Adana il merkezi ile Kahramanmaraş’ın güney ve batısında yer yer çok kuvvetli (40-75 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İZMİR °C, 21°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

KÜTAHYA °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

MANİSA °C, 19°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

MUĞLA °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu