Gündem

Meteoroloji’den Ege Bölgesi’ne uyarı! Yola çıkacaklar dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 27 Kasım hava durumu raporu yayımlandı. Evden çıkacak vatandaşlar 'Bugün hava nasıl olacak?' sorusunun cevabını araştırıyor. Alınan verilere göre, Ege Bölgesi için saat verilerek önemli bir uyarı yapıldı. Öte yandan bazı bölgelerde de buzlanma ve dona karşı vatandaşların dikkatli olmaları belirtildi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 27 Kasım hava durumu açıklaması yapıldı. Evden çıkacak vatandaşlar ‘Bugün hava nasıl olacak?’ sorusunun cevabını araştırıyor. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, Ege Bölgesi için saat verilerek önemli bir uyarı yapıldı. Öte yandan bazı bölgelerde de buzlanma ve dona karşı vatandaşların dikkatli olmaları belirtildi.

Ege Bölgesi geneli az bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde ve iç kesimlerde yerel olarak pus ve sis görülecek.

BUZLANMA VE DON UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Bütün bölgelerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, İç Anadolu ile Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. İç ve Doğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

EGE BÖLGESİ’NE SİS VE PUS UYARISI

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Ege’de yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR °C, 10°C
Az bulutlu

İZMİR °C, 18°C
Az bulutlu

MANİSA °C, 18°C
Az bulutlu

MUĞLA °C, 18°C
Az bulutlu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu