Ege HaberleriGündem

Meteoroloji’den Ege Bölgesi’ne uyarı: Sabah ve akşam saatlerine dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 23 Aralık hava durumu verileri resmi internet sitesinde yayımlandı. Alınan verilere göre, Ege Bölgesi geneline uyarı yapıldı. Öte yandan yurdun bazı bölgelerinde sağanak yağış bekleniyor.

Ege Bölgesi geneli parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve iç kesimlerinde pus görülecek. Yola çıkacak vatandaşlar sis ve pusa karşı uyarıldı.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin çok bulutlu; Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğu kesimleri ile Sinop, Tokat, Erzincan ve Bingöl çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağış alan kıyı kesimler ile Mardin çevrelerinde yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların Doğu Karadeniz kıyıları, Ağrı, Iğdır ve Van çevreleri ile sabah saatlerinde Batman, Siirt, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 4°C
Parçalı bulutlu

DENİZLİ °C, 9°C
Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu