Ege Haberleriİzmir Haberleri

Meteoroloji’den Ege Bölgesi’ne sağanak yağış uyarısı!

Meteorolojiden alınan verilere göre 5 Mart Perşembe günü Ege Bölgesi parçalı ve çok bulutlu yağmur ve sağanak, kıyılarının gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor.

Meteoroloji’den alınan son dakika hava durumu bilgilerine göre Kıyı Ege yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı beklenirken diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Muğla ve Aydın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Peki Ege Bölgesi’nde havalar nasıl olacak?

A.KARAHİSAR °C, 12°C
Çok bulutlu, yağmurlu

DENİZLİ °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İZMİR °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KÜTAHYA °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yağmurlu

MANİSA °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

AYDIN °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

UŞAK °C, 13°C
Çok bulutlu, yağmurlu

MUĞLA °C, 10°C
Gök gürültülü sağanak yağmur

DENİZLERDE HAVA
Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), sabah saatlerinde güneydoğudan 5 (40 km/sa); Güney Ege’de güney ve güneydoğudan, öğle saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde itibaren kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) sabah saatlerinde güneyi 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, sabah saatlerinde güneyi yer yer 2,5 m, Görüş: İyi, anında orta.

YURT GENELİNDE HAVA
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve batı kesimlerin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Muğla ve Aydın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, Batı ve Orta Akdeniz ile İç Anadolu’nun güney kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Gece saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz kıyıları ile Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa çevrelerinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI
Batı kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.