Ege HaberleriGündemİzmir Haberleri

Meteoroloji’den Ege Bölgesi’ne sabah ve gece saatleri için uyarı! İzmir’de hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 24 Aralık hava durumu raporunu resmi internet sitesinde yayımlandı. Meteoroloji’nin tahminlerine göre, Ege Bölgesi’nde sabah ve gece saatlerin sis ve pus görülecek. Sürücüler sis ve pusa karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

Ege Bölgesi geneli parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve iç kesimlerinde pus görülecek. Öte yandan İzmir’de hava sıcaklığının 1 ila 2 derece artacağı tahmin ediliyor.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin çok bulutlu; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu ve Ordu çevreleri ile sabah saatlerinde Zonguldak, Bartın, Düzce, Sakarya, Bolu, Ankara ve Çankırı’nın batı kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, kıyı kesimlerde yağmur, Düzce çevrelerinde yağmur ve yer yer karla karışık yağmur, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun doğusu ile sabah saatlerinde Ankara, Bolu, Karabük ve Çankırı’nın batısında hafif kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinden itibaren kıyı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 7°C
Parçalı bulutlu

DENİZLİ °C, 13°C
Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 15°C
Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinden itibaren yer yer çok bulutlu

MANİSA °C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu