Ege HaberleriGündemİzmir Haberleri

Meteoroloji’den Ege Bölgesi hava durumu açıklaması! İzmir’de hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 7 Kasım hava durumu açıklaması yapıldı. Meteoroloji'nin değerlendirmelerine göre, Ege Bölgesi genelinde sağanak yağış beklenmezken, bazı bölgeler de yağışa karşı uyarıldı. Peki, hangi illerde yağış var? İşte 7 Kasım hava durumu verileri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 7 Kasım hava durumu verileri resmi internet sitesinde yayımlandı. Hafta sonunun gelmesiyle birlikte vatandaşlar hava durumu raporunu merakla araştırıyor. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, Ege Bölgesi genelinde sağanak yağış beklenmezken, bazı bölgeler de yağışa karşı uyarıldı.

Deprem bölgesi İzmir’de sağanak yağış beklenmezken, hava 21 dereceyi gösterecek.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, güney kesimlerinin yer yer az bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, İstanbul, Sinop, Tokat ve Gümüşhane çevreleri ile Kırklareli ve Balıkesir’in kıyı, Tekirdağ ve Çanakkale’nin doğu kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri ile Ordu’nun doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan karayolunun yüksek rakımlı geçitleri (Kop ve Ovit geçitleri) ile Hakkâri’nin yüksek kesimlerinde beklenen yağışların karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi beklenmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri ile Ordu’nun doğu ilçelerinde kuvvetli (20-50 kg/m²) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Marmara’nın güneybatısı ve Kuzey Ege ile Batı Akdeniz’in Toroslar kesiminde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi) dikkati ve tedbirli olunması gerekmektedir.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli(40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

İZMİR °C, 21°C
Az bulutlu

KÜTAHYA °C, 13°C
Parçalı bulutlu

MANİSA °C, 21°C
Az bulutlu

MUĞLA °C, 22°C
Az bulutlu