Denizli Haberleri

Meteoroloji’den Denizli’ye kuvvetli sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Denizli'ye kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı. Denizli ve çevrelerinde bugün öğleden sonra başlayan sağanak yağış gece saatlerine kadar devam edecek. Vatandaşların meydana gelebilecek ani sel ve su baskınına karşı dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Denizli’ye sarı alarm verdi. kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı. Denizli ve çevrelerinde bugün öğleden sonra başlayan sağanak yağış gece saatlerine kadar devam edeceği tahmin ediliyor. Vatandaşların meydana gelebilecek ani sel ve su baskınına karşı dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, yarın Türkiye genelinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

Denizli çevrelerinde bugün 15.00 ve yarın gece 03.00’a arası sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor.

ÖNEMLİ UYARI

Öte yandan bugün öğle saatlerinden itibaren Denizli’de sağanakların metrekareye 21-50 kilogram yağış bırakması bekleniyor.

Meydana gelebilecek ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Müdürlüğü tarafından 7 Mayıs saat 15.00 ve 8 Mayıs 03.00 arasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlarının kuuvetli olması bekleniyor. Öte yandan yağışın 21-50 kilogram yağış bırakması bekleniyor.