Ege HaberleriGündemİzmir Haberleri

Meteoroloji’den 20 Haziran hava durumu açıklaması! İzmir’de hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 20 Haziran hava durumu verileri paylaşıldı. Alınan verilere göre, Ege Bölgesi'nde bazı iller için saat verilerek sağanak yağış uyarısı yapıldı. Peki hangi illerde yağış var? İzmir'de bugün hava nasıl olacak? 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 20 Haziran hava durumu raporu yayımlandı. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, Ege Bölgesi geneli parçalı ve yer yer çok bulutlu, Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar çevrelerinde ise havanın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İzmir’de ise hava parçalı ve az bulutlu geçerken, 33 dereceyi gösterecek. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgar kuzey ve batı yönlerden orta kuvvette esecek.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu (Karaman hariç), Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Sakarya’nın doğusu, Bolu, Zonguldak, Düzce, Karabük, Ordu, Trabzon, Elazığ, Bingöl çevreleri ile Malatya’nın doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2), Giresun, Rize, Artvin ile Trabzon’un batı ve doğu çevrelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DENİZLİ °C, 32°C
Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 33°C
Parçalı ve az bulutlu

KÜTAHYA °C, 25°C
Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 33°C
Parçalı ve az bulutlu

Etiketler

İlgili Makaleler