Genel

Meteoroloji’den 10 Şubat son dakika Ege Bölgesi hava durumu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 10 Şubat son dakika Ege Bölgesi hava durumu raporu resmi internet sitesinde yayınlandı.

Son dakika hava durumu haberi… Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 10 Şubat son dakika Ege Bölgesi hava durumu verileri paylaşıldı. Vatandaşlar evden çıkmadan önce ‘Bugün hava nasıl olacak?’ sorusunun cevabını merakla araştırıyor.

Meteoroloji’den alınan verilere göre, Ege Bölgesi genelinde hava parçalı ve az bulutlu geçecek. Öte yandan sürücülere sabah ve akşam saatlerinde buzlanma ve don uyarısı yapıldı.

Hava durumu

2 – 4 DERECE ARTACAK

Hava sıcaklığı batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

Hava durumu

DON VE BUZLANMA UYARISI

Ege Bölgesi’nde sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava durumu

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu’nun doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Ankara, Çankırı, Bolu, Karabük, Çorum, Amasya ve Artvin çevrelerinin kar yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da çığ tehlikesi bulunmaktadır.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın İç Anadolu’nun güneydoğusu ve Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Kıyı kesimlerde hafif ve orta, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı görüleceğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

EGE HAVA DURUMU

Az bulutlu, zamanla kıyı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 3°C
Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ °C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 13°C
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu

MANİSA °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu

AYDIN °C, 10°C

Az bulutlu

MUĞLA °C, 8°C

Az bulutlu

UŞAK °C, 3°C

Az bulutlu

KÜTAHYA °C, 4°C

Az bulutlu

https://www.mgm.gov.tr/tahmin/gunluk-tahmin.aspx

Meteoroloji’den 9 Şubat son dakika Ege Bölgesi hava durumu açıklaması!

İlgili Makaleler

Kapalı