İzmir Haberleri

Meteoroloji Uyardı!15 Ocak İzmir, Denizli, Manisa, Muğla, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Kütahya’da hava nasıl olacak?

Son dakika olarak Ege Bölgesi hava durumu raporunu paylaşan Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15 Ocak 2020 verilerini yayınladı. Soğuk ve yağışlı havalara karşı dışarı çıkmadan önce hava durumu bilgisi edinmek isteyen vatandaşlar internet üzerinden “bugün hava nasıl olacak?” sorusunu soruyor. Meteorolojinin Ege Bölgesi için paylaştığı rapora göre Ege’de hava çok bulutlu olacak .Ancak iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayına karşı vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.

Bölge geneli parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde iç ve kuzey kesimlerde pus ve yerel olarak sis görülecek.

Hava sıaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Rüzgar, Kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden orta kuvvette esecek.

YURT GENELİNDE HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Karadeniz kıyıları ile güneybatı kesimlerin parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Samsun ve Ordu, akşam saatlerinde Trabzon ve Rize çevrelerinin hafif yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayıyla birlikte, yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EGE’DE HAVA NASIL OLACAK?

Parçalı ve az bulutlu, Güney Ege kıyılarının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde puslu ve sisli

DENİZLİ °C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde puslu ve sisli

İZMİR °C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde puslu ve sisli

MANİSA °C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde puslu ve sisli

AYDIN  °C, 13°C 

Parçalı bulutlu, puslu ve sisli

KÜTAHYA °C, 0°C

Az bulutlu, sisli

UŞAK °C, 9°C

Az bulutlu, sisli

MUĞLA °C, 13°C

Parçalı bulutlu, sisli

Bir cevap yazın