Genel

Meteoroloji Uyardı! Sıcaklıklar Düşecek Dikkat! Ege’de Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tarafından yapılan hava durumu değerlendirmelerinde, Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Çanakkale’nin iç, Balıkesir’in kuzey kesimleri, Muğla’nın iç kesimleri, Antalya’nın batı iç kesimleri, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Kuzey ve iç kesimlerde hava sıcaklığı mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında seyredecek. Ülkenin diğer yerlerinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgarın ise kuzey, Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatı kesimleri ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Kuzey Ege Kıyılarına Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarılarda bulundu. Rüzgarın ise Marmara’nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Ege’de Hava Nasıl Olacak?

Ege Bölgesi’nde bugün hava parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Muğla’nın iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

İZMİR °C28°C

Parçalı ve az bulutlu

MANİSA °C27°C

Parçalı ve az bulutlu

A.KARAHİSAR °C19°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ °C27°C

Parçalı ve az bulutlu

Ege Denizi’nde Hava Nasıl Olacak?

Kuzey Ege’de ve Güney Ege’de fırtınamsı rüzgar uyarısında bulunuldu. Ege Denizi’nde bugün hava parçalı ve az bulutlu, Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, sabah saatlerinden sonra 8, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, yer yer 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, kuzeyi yer yer 4,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.