Gündem

Meteoroloji Uyardı! Kuvvetli Sağanak Geliyor! 5 Kasım İzmir, Denizli, Uşak, Kütahya, Aydın, Manisa, Afyon,Muğla'da Bugün Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahminlerini açıkladı. Tahminlere göre bugün ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege ile KırklareliBalıkesirİstanbulKocaeliYalovaBursaManisaDenizliAntalyaBurdur çevreleri ve Çanakkale‘nin güney ve doğu ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; özellikle Muğla çevrelerinde öğle saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege’de kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi tahmin ediliyor.

METEROLOJİ UYARDI! SEL VE YILDIRIM RİSKİ

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Muğla çevrelerinde öğle saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; güney ve güneydoğu yönlerden Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege’de kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması gibi) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

EGE’DE HAVA NASIL OLACAK?

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Manisa ve Denizli çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla çevrelerinde öğle saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

DENİZLİ °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı

İZMİR °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA °C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor.

AFYON °C, 19°C

Parçalı bulutlu

KÜTAHYA °C, 16°C

Parçalı bulutlu

UŞAK °C, 14°C

Çok bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Denizlerde fırtına beklenmiyor.

Ege Denizinde Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Güney ve güneybatı, Orta ve Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı