Aydın HaberleriDenizli HaberleriGenelİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriMuğla HaberleriUşak Haberleri

Meteoroloji uyardı! İzmir dahil 23 il için sarı kod!

Meteoroloji yarın İzmir'in de dahil olduğu 23 il için sarı kod uyarısında bulundu. Yüksek sıcaklık uyarısı yapılan illerde özellikle öğle saatlerinde halkın dışarı çıkmaması tavsiye edildi.

Meteoroloji yarın İzmir’in de dahil olduğu 23 il için sarı kod uyarısında bulundu. Yüksek sıcaklık uyarısı yapılan illerde özellikle öğle saatlerinde halkın dışarı çıkmaması tavsiye edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 23 ile ‘sıcak hava’ uyarısı yaptı. Bu iller; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Manisa, İzmir, Aydın, Denizli, Afyon, Uşak, Burdur, Isparta, Muğla, Antalya olarak sıralandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ile 8 derece üzerinde seyretmesi beklendiğinden güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın güneş çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.”