Gündem

Meteoroloji Uyardı! Hava Sıcaklıkları Yükselecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı! Yarından itibaren hava sıcaklıkları artış gösterecek. Hava sıcaklıkları artarak mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkacak! Perşembe gününden itibaren Marmara, kuzey iç ve doğu kesimlerde sıcaklık mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi sosyal medya hesabından bugün yaptığı paylaşımda, ” Hava sıcaklıklarının 26.08.2021 Perşembe gününden itibaren artarak mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yurttan bazı şehirlerde  günün en yüksek hava sıcaklıkları şu şekilde; İzmir’de 34-35 derece, İstanbul’da 31-33 derece, Ankara’da 34-37 derece, Konya’da 34-36 derece, Erzurum’da29-33 derece, Rize’de 28-31 derece, Diyarbakır’da 39-42 derece ve Gaziantep’te 36-40 derece olarak açıklandı.

Resim

Meteoroloji Öğlen Saatlerinde Dışarı Çıkmayın Uyarısında Bulundu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sıcak hava dalgasına karşı dışarı çıkacak olan vatandaşları uyardı. Yapılan açıklamada, ” Sıcak havanın önümüzdeki hafta ortasına kadar etkisini sürdürmesinin beklendiği kaydedilen açıklamada, “Sıcak hava dalgası nedeniyle, öğle saatlerinde (11 ile 16 saatleri arasında) başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir “ifadeleri kullanıldı. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarın için en yüksek hava sıcaklıklarını gösteren haritayı da paylaştı.Son dakika: Meteoroloji duyurdu! Hava sıcaklıkları bir anda artacak: Bu saatlere dikkat