Gündem

Meteoroloji Uyardı! Çok Sayıda Kentte Sarı Alarm Verildi: İzmir, İstanbul, Ankara, Denizli…

Meteoroloji’den yapılan açıklamada 9 şehre sarı kodlu uyarıda bulunuldu. İstanbul, İzmir, Ankara ve Eskişehir’in aralarında bulunduğu illere yapılan uyarılar ve bugüne ait hava durumları haberimizde… İşte bölge bölge hava durumu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 10 Ağustos 2022 hava durumu tahminleri açıklandı. Meteoroloji’den yapılan değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara (Edirne hariç), İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz kıyıları, Bolu, Düzce, Karabük ve Ardahan çevreleri, Hatay’ın kıyı kesimleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

9 Kentte Alarm Verildi

Yağışların, sabah saatlerinde Tekirdağ çevreleri ve İstanbul’un batı kesimlerinde (Çatalca ve Silivri çevreleri), öğleden sonra Isparta, Burdur, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Ankara çevreleri ile Kütahya’nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Ankara Valiliği: Kuvvetli Sağanak Etkili Olacak

Ankara Valiliği’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, yarın öğle saatlerinden sonra görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Ankara çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı belirtildi.

AKOM’dan Vatandaşlara Tedbir Mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbul genelinde yağış uyarısında bulundu. AKOM, vatandaşların bugün ve yarın etkili olması beklenen yağışlara karşı tedbirli olmaları gerektiğini belirtti.

İstanbul’da Yağış Etkili Oluyor

Esenyurt ve Beylikdüzü çevresinde etkili olan yağış nedeniyle kanalizasyon ve su tahliye kanalları patladı. Köprü altları ve sokak araları sel sularıyla dolup taştı. İş yerlerine arabayla gitmek isteyen vatandaşlar dahi sel suları ile dolan caddelerde ilerlemekte güçlük çekti. Öte yandan patlayan rögardan fışkıran sular caddeyi kaplarken, trafiğin de durmasına neden oldu. O anlar vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı.

Bölge Bölge Hava Durumu

Marmara

Parçalı bulutlu, bölge genelinin (Edirne dışında) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, batı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (50-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

EDİRNE 22°C, 35°C Parçalı bulutlu

İSTANBUL 24°C, 32°C Parçalı bulutlu, bugün (Çarşamba) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 22°C, 32°C Parçalı bulutlu, bugün (Çarşamba) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ 23°C, 33°C Parçalı bulutlu, bugün (Çarşamba) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Ege

Parçalı bulutlu, İç Ege’nin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Afyonkarahisar, Uşak ve Denizli çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (50-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR 17°C, 30°C Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

DENİZLİ 23°C, 33°C Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

İZMİR 26°C, 33°C Parçalı bulutlu

MANİSA 25°C, 36°C Parçalı bulutlu

Akdeniz

Parçalı bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bugün Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Burdur ve Isparta çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA 26°C, 35°C Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 26°C, 30°C Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 25°C, 31°C Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve bugün (Çarşamba) sabah saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA 19°C, 32°C Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

İç Anadolu

Parçalı ve az bulutlu, kuzeybatı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 20°C, 30°C Parçalı bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 18°C, 28°C Parçalı bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KONYA 21°C, 33°C Parçalı ve az bulutlu

SİVAS 14°C, 32°C Parçalı ve az bulutlu

Batı Karadeniz

Parçalı ve az bulutlu, Bolu ve Düzce çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 16°C, 26°C Parçalı bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DÜZCE 19°C, 30°C Parçalı bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU 15°C, 30°C Parçalı ve az bulutlu

SİNOP 24°C, 29°C Parçalı ve az bulutlu

Orta Ve Doğu Karadeniz

Parçalı ve az bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 18°C, 34°C Parçalı ve az bulutlu

ÇORUM 15°C, 32°C Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN 23°C, 31°C Parçalı ve az bulutlu

TRABZON 24°C, 29°C Parçalı bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Doğu Anadolu

Az bulutlu ve açık, kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Ardahan çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 13°C, 34°C Parçalı ve az bulutlu

KARS 12°C, 29°C Parçalı ve az bulutlu

MALATYA 22°C, 37°C Az bulutlu ve açık

VAN 14°C, 31°C Az bulutlu ve açık

Güneydoğu Anadolu

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 21°C, 37°C Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 22°C, 36°C Az bulutlu ve açık

SİİRT 24°C, 37°C Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 23°C, 38°C Az bulutlu ve açık