Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriDenizli HaberleriEge HaberleriGündemİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriMuğla HaberleriUşak Haberleri

Meteoroloji il il uyarı yaptı! İzmir’de hava nasıl olacak?

Son dakika… Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 28 Şubat hava durumu raporu yayımlandı. Meteoroloji açıklamasında il il uyarı yaptı. Değerlendirmelere göre, Ege Bölgesi’nde gece ve sabah ilk saatlerde bölgenin iç ve kuzey kesimlerinde yerel olarak pus ve sis olayı görülecek. Öte yandan bölge genelinde hava parçalı ve kuzeyi yer yer çok bulutlu geçecek.

Bölge geneli parçalı ve kuzeyi yer yer çok bulutlu ve aralıklı, kısa süreli yerel yağmurlu geçecek. Gece ve sabah ilk saatlerde bölgenin iç ve kuzey kesimlerinde yerel olarak pus ve sis olayı görülecek.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzeyinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kıyı kesimlerde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/saat) esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 8°C
Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ °C, 17°C
Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 16°C
Parçalı ve az bulutlu

MANİSA °C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Karadeniz Bölge geneli ve Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Çankırı, Yozgat, Sivas, Kayseri, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Yağışların genellikle yağmur, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ve Doğu Anadolu’nun yağış alan yerlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan kesimlerde çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.