Gündem

Meteoroloji il il uyardı! Kar ve fırtına geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Meteoroloji il il kar ve fırtına uyarısında bulundu. Bazı bölgelerde kar yağışının beklendiği belirtilirken, bazı bölgelerde de sağanak yağış ve fırtına uyarısı yapıldı. İşte bölge bölge hava durumu haberleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada il il uyarı yapıldı. Meteoroloji İstanbul, Artvin, Hakkari, Ardahan, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Balıkesir’de yaşayan vatandaşları uyardı. Bazı bölgelerde kar yağışının beklendiği belirtilirken, bazı bölgelerin de sağanak yağış ve fırtınalı olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın Türkiye’nin kuzey kesimleri ile Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun güneyi, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Balıkesir’in kuzey ilçeleri, İstanbul’un Anadolu Yakası, Artvin ve Şırnak çevrelerinde yer yer hafif yağmur ve sağanak tahmin ediliyor.

Artvin’in iç kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve kar öngörülüyor. Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis tahmin ediliyor.

EGE DENİZİ’NDE FIRTINA

Rüzgarın, Marmara’nın güneyi ve Kuzey Ege kıyıları ile Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 kilometre/saat) şeklinde esmesi öngörülüyor.

Ege Denizi’nde fırtına, Marmara’da ise fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu