Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriDenizli HaberleriEge Haberleriİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriMuğla HaberleriUşak Haberleri

Meteoroloji Ege’nin o illerini uyardı! Sağanak yağış geliyor!

Meteoroloji'den alınan son dkika bilgisine göre Ege Bölgesi'ne flaş uyarı yapıldı. Ülkenin genelinde sağanak yağış beklenirken ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son dakika bilgisine göre Ege Bölgesi’ne sağanak yağış uyarısı yapıldı. Yağışların Muğla ve Antalya çevreleri ile Aydın’ın kıyı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması öngörülürken ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

YER YER KUVVETLİ OLMASI BEKLENİYOR

Öte yandan, Batı Akdeniz’de yarın sabah saatlerinden itibaren görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın, Antalya genelinde kuvvetli, Antalya’nın doğusunun iç kesimleri (Serik, Manavgat, İbradı) ile Isparta’nın güney (Sütçüler) ve Burdur’un doğu (Bucak) ilçelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu