Ege HaberleriGündemİzmir HaberleriYerel Haberler

Meteoroloji Ege Bölgesi İçin Uyarı Yapıldı: Çok Kuvvetli Olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Ülke genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Akdeniz kıyı kesimlerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi,

Buzlanma Ve Don Uyarısı Yapıldı

Batı ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis görüleceği tahmin ediliyor.

Ege Bölgesi’ne Zirai Don Uyarısı Yapıldı

Ege ve Akdeniz bölgelerinde kıyılarda hafif, iç kesimlerinde orta kuvvette, yükseklerinde kuvvetli zirai don olayı beklendiğinden çiftçilerimizin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Ege Bölgesi’nde Hava Nasıl Olacak?

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor.

İzmir’de Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada İzmir, Bugün yer yer  parçalı bulutlu 6 Derece.