Gündemİzmir Haberleri

Meteoroloji duyurdu! İzmir’e sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, önemli uyarılarda bulundu. Pazar günü için beklenilen yağışlar, hafta içiden itibaren görülmeye başlayacakken Orta Akdeniz üzerinden gelecek serin ve yağışlı havanın etkili olacağının tahmin edildiğini belirtti. Meteoroloji'den alınan bilgilere göre ise İzmir'de sağanak yağış etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İzmir’i uyardı. Yurt genelinde etkili olması beklenen yağışların, genellikle yağmur, hafta sonunda iç ve doğu bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞECEK Mİ?
Hava sıcaklıklarının, cuma günü batı bölgelerden başlayarak yağışla azalacağı, ancak ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR’DE HAVA NASIL OLACAK?
Ankara’da yarın akşam saatlerinden sonra hafif yağmur şeklinde başlayacak yağışların, cuma günü genellikle yağmur, cumartesi günü ise karla karışık yağmur ve zaman zaman kar şeklinde olması bekleniyor.

İstanbul’da yarın öğle saatlerinden itibaren başlayacak yağmur şeklindeki yağışların, cuma ve cumartesi günleri aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor. Pazar günü ise İstanbul’da yağış beklenmiyor.

İzmir’de yarın sabah saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların, cuma günü sabah saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Hafta sonu İzmir’de yağış öngörülmüyor, havanın genellikle parçalı ve çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

ÇIĞ UYARISI
Doğu bölgelerde ise (Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu bölgesinin doğusu) mevcut yüksek kar örtüsü üzerine yeni kar yağışları beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel çığ risklerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı