Gündem

Meteoroloji'den uyarı! Kuvvetli sağanak geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Marmara’nın  güneydoğusu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu,  Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Edirne, Çanakkale, Sakarya, Muğla ve  Malatya çevreleri ile Kırklareli’nin ve Tekirdağ’ın batı, Balıkesir’in doğu  kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı,  yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz’in iç  kesimleri, Çankırı, Sinop ve Samsun çevreleri ile Kastamonu’nun iç kesimlerinde  yerel olarak kuvvetli olacağı öngörülüyor.

Ülke genelinde sıcaklıklar, mevsim normalleri civarında seyrederken,  rüzgarın genellikle batı ve güneybatı, Ege kıyıları ile zamanla kuzeybatı  kesimlerde kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde  yağış anında yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri,  Çankırı, Sinop ve Samsun çevreleri ile Kastamonu’nun iç kesimlerinde yerel olarak  kuvvetli olacağı tahmin edilen sağanak ve gök gürültülü sağanağa karşı  vatandaşların, yıldırım, dolu, rüzgar, ani sel, su baskını ve ulaşımda aksama  gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Sivas için “sağanak ve dolu uyarısı”

Sivas çevrelerinde, kuvvetli sağanak ve gök gürültülü  sağanakla birlikte yerel dolu bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Sivas  çevrelerinde, kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanakla birlikte yerel dolu  görüleceği tahmin ediliyor.

Yetkililerin ve vatandaşların, sağanak ve dolu nedeniyle meydana  gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksama  gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı