Gündem

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı! 11 Kasım İzmir, Denizli, Manisa, Muğla, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Kütahya'da hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 11 Kasım hava durumu verilere yayımlandı Haftanın ilk günüde vatandaşlar evden çıkmadan önce ‘Bugün hava nasıl olacak?’ sorusunun cevabını merakla araştırıyor. Alınan verilere göre, Ege Bölgesi’nde İzmir, Manisa, Aydın, Kütahya, Uşak ve Muğla‘da bugün hava sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığının hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.

Ege Bölgesi geneli parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerden itibaren akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Hava sıcaklığı 2 ila 3 derece azalacak.

Rüzgar ise güney ve doğu yönlerden orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetli esecek.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İzmir, Manisa, Aydın, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ ve Bursa çevreleri ile İstanbul, Kütahya, Uşak ve Muğla’nın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının yurdun kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar genellikle doğu ve güneydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği esmesi bekleniyor.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, İzmir, Aydın ve Manisa çevreleri ile Muğla, Uşak ve Kütahya’nın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DENİZLİ °C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

AFYONKARAHİSAR °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu

AYDIN °C, 22°C

Gök gürültülü sağanak yağışlı

UŞAK °C, 17°C

Parçalı bulutlu

KÜTAHYA °C, 19°C

Parçalı bulutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı