Gündem

Meteoroloji'den Ege'ye sağanak yağış uyarısı yapıldı! 23 Kasım İzmir, Denizli, Manisa, Muğla, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Kütahya'da hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika hava durumu raporu yayımlandı. Alınan verilere göre, Ege Bölgesi geneli parçalı ve çok bulutlu, aralıklı, yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hafta sonu ailesiyle ve sevdikleriyle plan yapacak vatandaşlar hava durumunu merakla araştırıyor. Meteoroloji Ege’deki bazı iller için sağanak yağış uyarısı yaptı. Peki, 23 Kasım Ege Bölgesi’nde hava nasıl olacak? 

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Uşak, Manisa, Denizli ve Kütahya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İzmir’de hava bugün aralıklı olarak sağanak yağışlı geçecek. 

Hava sıcaklığı düne göre artarak mevsim normallerinin 1-3 derece üzerinde seyredecek.

Rüzgar doğu-güneydoğu zamanla doğu ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, bölgemizin kuzeybatısında kıyı kesimlerde zaman zaman kuvvetli esecek.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve batısı, Kıyı Ege, Batı Akdeniz ile Yalova, Bursa, Manisa, Uşak, Denizli ve Kütahya çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya’nın doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, Karadeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu’da yer yer pus hadisesi bekleniyor.

EGE’DE HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Uşak, Manisa, Denizli ve Kütahya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

AYDIN  °C, 20°C

Gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLİ  °C, 16°C

Hafif sağanak yağışlı

UŞAK  °C, 11°C

Hafif sağanak yağışlı

KÜTAHYA  °C, 12°C

Öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı