GündemManşet

Mesut Yılmaz hayatını kaybetti iddiası!

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği iddia edildi.

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdiği öne sürüldü. Yılmaz’ın hayatını kaybettiği iddiası sosyal medyada gündem olurken resmi olarak bir açıklama gelmedi.

“DOKTORLAR ÜMİDİ KESTİ!”

Beyin ameliyatı sonrasında yaşamını yitirdiği iddia edilen Mesut Yılmaz’ın doktoruyla görüştüğünü ifade eden Yurt Gazetesi yazarı İsmet Orhan, “Her şeye rağmen, medeni duruşu vardı… Cumhuriyet değerlerine saygılıydı… Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın sağlığından umut kesildiğini öğrendim doktorlarından…” dedi.

Mesut Yılmaz’ın yaşamını yitirip yitirmediği konusunda herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

2017 yılında oğlu Yavuz Yılmaz’ı kaybeden Mesut Yılmaz, bu sene beyin ameliyatı geçirmiş ve sağlık durumunun iyi olduğu ifade edilmişti.

MESUT YILMAZ KİMDİR?

72 yaşındaki Mesut Yılmaz, Anavatan Partisi kurucu üyeleri arasında yer almıştı. İlk defa 1983 Türkiye genel seçimlerinde ANAP Rize milletvekili olarak meclise giren Yılmaz, 1986 ve 1990 yılları arasında Turgut Özal tarafından kurulan hükümetlerde Dışişleri Bakanı ve Kültür ve Turizm Bakanı olarak görevlendirildi. ANAP Genel Başkanı Yıldırım Akbulut’un istifasının ardından 1991 yılında yapılan kongrede yeni genel başkan seçilerek başbakan olan Mesut Yılmaz, 1995 Türkiye genel seçimlerinin ardından kurulan koalisyon hükümetinde tekrar başbakan olarak görevlendirildi. 1997-1999 yılları arasında da başbakan olarak görev yaptı. 2000-2002 arasında DSP-MHP-ANAP koalisyonunda devlet bakanı ve başbakan yardımcısı olarak yer aldı. Partisi 2002 seçimlerinde meclise giremeyince istifa etti. 2007 genel seçimlerinde Rize’den bağımsız milletvekili olarak meclise girdi. 15 Ocak 2009-2011 yılları arasında ANAP ve Doğru Yol Partisi’nin birleşmesi sonucu kurulan Demokrat Parti’de siyasi yaşamına devam etti. 2004 yılında Yüce Divan’da yargılandı. Cumhuriyet tarihinde Yüce Divan’da yargılanan ilk başbakan oldu.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu