Yerel

Mert İrtem Kütüphanesi 60. Yıl Anadolu Lisesi’nde açıldı

Güzelbahçe Kaymakamlığı ile geçtiğimiz aylarda protokol yapan anne Diğdem ve baba Tolga İrtem bağışlar toplayarak oğullarının adının yaşaması için kütüphane projesini hayata geçirdi. “Bir insan nefes almadığında değil, unutulduğunda ölür. Artık anılmadığında umursanmadığında, adı telaffuz edilmediğinde ölür” diyen anne İrtem 60.Yıl Anadolu Lisesi’ne kazandırdıkları Mert İrtem-Z Kütüphanesi ile “Mert’imizin adını yaşatmak istedik” dedi.

Kütüphanenin açılışını hayırsever aile İrtem’ler ile birlikte Güzelbahçe Kaymakamı Hüseyin Kulözü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Öznur Çetin, Okul Müdürü Ahmet Muştu, Müdür Yardımcısı Sinem Sanver ve Ömer Nasuhi Heybeli birlikte yaptılar. Kaymakam Hüseyin Kulözü, Diğdem ve Tolga İrtem’e teşekkür plaketi verdi.

Okul Müdürü Ahmet Muştu “Hayırsever ailemize, özellikle mezunumuz Tolga İrtem’e öğrencilerimize nefes almaları için kazandırdıkları Z-Kütüphanesi için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Mert İrtem-Z Kütüphanesi; okuma kültürünün geliştirilmesi için bilgisayardan, elektronik eğitim materyallerine kadar birçok yatırımın yer aldığı bir kütüphane; çocuk edebiyatı, güncel kitaplar, satranç masaları, zeka geliştirici oyunlar, CD, DVD, ile gençlerin ders aralarında soluk alması için tasarlandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı