Gündem

Meral Akşener’den sokağa çıkma yasağı önerisi! 14 gün boyunca…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan yasak kararlarında yeni tedbirlerin yetersiz olduğunu dile getirerek "Hiç vakit kaybetmeden 14 günlük, kesintisiz bir sokağa çıkma kısıtlaması ilan edin" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, son zamanlarda koronvirüs vaka sayısının artması üzerine virüsün daha da yayılmasını engellemek amacıyla alınan yasak kararlarından bahsederek uzmanlara , akla ve bilime kulak verin çağrısında bulundu.

14 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

Akşener, pandemi tehdidinin her geçen gün arttığını, atılan her adımın bugünü olduğu kadar, yarını da etkileyeceğini söyledi. Bu dönemde millete güven vermenin çok önemli olduğunu bildiren Akşener, “Çünkü böyle zamanlarda söylenen her söz, atılan her adım, insanımızı ya rahatlatır ya da endişelendirir. O yüzden, devleti idare edenlerin, böyle zamanlarda dikkatli olması gerekir. Buradan iktidara sesleniyorum; pandemi kontrolden çıkmış görünüyor. Özellikle İstanbul’daki tablo tam bir felaket. Söz konusu olan, vatandaşlarımızın canı. Burada başka hesaplar yapılmaz. Hele siyasi hesap hiç yapılmaz. Çok geç olmadan, uzmanlara kulak verin. Akla, bilime kulak verin. Dün akşam açıkladığınız yarım yamalak tedbirler yerine, hiç vakit kaybetmeden, 14 günlük, kesintisiz bir sokağa çıkma kısıtlaması ilan edin” diye konuştu.

“ÖNCE MİLLET SONRA MEMLEKET”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ekonomi ve hukuk alanında yapılacak reform konusundaki açıklamalarına da değinen Akşener, “Türkiye’nin elbette yapısal reformlara ihtiyacı var. Biz bunu, 3 yıldır söylüyoruz. Ama bu reformları bu zihniyetle yapamazsınız. Bu reformları, ‘önce millet, önce memleket’ demeden yapamazsınız” ifadesini kullandı.

Akşener, yarın Merkez Bankası’nın faiz artıracağına yönelik bir beklentinin oluştuğunu kaydederek, “Bu sadece ateş düşürücü bir müdahaledir. Bir an evvel tedaviye başlamazsanız, ateş tekrar yükselecek, siz de daha fazla faiz artırmak zorunda kalacaksınız. Bir süre sonra, faiz artırmak da sonuç vermeyecek. Bu arada olan, sabit gelirli vatandaşa, işi olmayana, yıllarca emek verilerek oluşan yerli sermayeye olacak” dedi.