GündemManşetPolitika

Merakla beklenen Kabine Toplantısı başladı: İşte gündemdeki konular…

Merakla beklenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin Beştepe’de toplandığı haberi son dakika ulaştı. Devam eden toplantının sonlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yapacağı belirtildi.

Son aktarılanlara göre İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine, terör örgütlerine verdikleri destek nedeniyle karşı çıkıldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kabine toplantısında da yaptığı görüşmelere ilişkin bilgi vermesi bekleniyor.

İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine, terör örgütlerine verdikleri destek nedeniyle karşı çıkıldığını her fırsatta dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kabine toplantısında da yaptığı görüşmelere ilişkin bilgi vermesi bekleniyor.

Bugünkü Kabine Toplantısı’nda Ukrayna-Rusya savaşında sahadaki son durumun da değerlendirileceği tahmin ediliyor. Ekonomi başlığı altında ise enflasyonla mücadele ve hazırlıkları tamamlanan emekliler ile kamu çalışanlarının özlük haklarına ilişkin düzenleme masada olacak.

MAYMUN ÇİÇEĞİ VİRÜSÜ GÜNDEMİ

Yine son günlerde dünyanın birçok yerinde görülen maymun çiçeği virüsüne ilişkin de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kabine üyelerine bilgi vermesi bekleniyor.