İzmir HaberleriYerel Haberler

Menemen Belediyesi’nden Ulukent’e yeni iletişim ofisi

Menemen Belediyesi, vatandaşlara daha hızlı hizmet ulaştırmak adına Ulukent’te yeni Başkanlık ve İletişim Ofisi’ni hizmete soktu. Açılış töreninde konuşan Başkan Aydın Pehlivan, “Bu ofisimizle, yerel yönetimin şeffaflığını artırmayı, kıymetli hemşerilerimizle daha yakın olmayı ve bölgemizin sorunlarını, taleplerini daha hızlı çözmeyi amaçlamaktayız. Çünkü Menemenlilerimiz her şeyin en iyisine layık” dedi.


Belediye Başkanı Aydın Pehlivan’ın ‘çözüm odaklı belediyecilik’ anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Menemen Belediyesi, Ulukent’e Başkanlık ve İletişim Ofisi açtı. Açılış törenine Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Özellikle ilçenin yoğun bölgelerinden biri olan Uluket’te hizmete açılan ofiste, görev alacak personel vatandaşların talep ve önerilerini aldıktan sonra ilgili birime aktararak çözüm takibini yapacak.


Vatandaşların talebine daha hızlı ulaşmayı hedeflediklerini ifade eden Pehlivan, törende yaptığı konuşmada, “Bugün burada, yerel yönetimimizin daha da etkili ve erişilebilir hale gelmesini sağlayacak iletişim ofisimizin açılışını sizlerle birlikte gerçekleştiriyor olmanın gururunu ve sevincini yaşıyorum. Bu ofisimizle, yerel yönetimin şeffaflığını artırmayı, siz kıymetli hemşerilerimizle daha yakın olmayı ve bölgemizin sorunlarını, taleplerini daha hızlı çözmeyi amaçlamaktayız. Hiç şüphe yok ki sizlerin görüş ve önerileri ilçemizin daha yaşanabilir bir yer olmasına büyük katkı sağlayacaktır. Bu açıdan İletişim ofisimizde, her türlü soru, öneri ve şikâyetiniz için bir ekip hep hazır olacak. Bir nevi hizmeti vatandaşlarımızın ayağına getireceğiz” dedi. Kesilen kurdelenin ardından Menemen Belediyesi Ulukent Başkanlık ve İletişim Ofisi hizmete açıldı.