Gündemİzmir Haberleri

Menderes’ten Sevgililer Günü’ne Özel 2 Milyona Yakın Gül

14 Şubat Sevgililer Günü'ne Özel 2 Milyona Yakın Gül Menderes'ten Türkiye'ye Dağıtıldı

Güller 14 Şubat Sevgililer Günü‘nde hediye almak isteyenlerin vazgeçilmezi. Sevgisini güllerle göstermek isteyen isteyen milyonlarca kişinin hediye tercihi olan güllerin önemli bir kısmı bu yıl da Menderes’te yetiştirildi. Türkiye’deki kesme çiçek sektörünün yüzde 70’lik kısmını karşılayan Menderes’te detaylı bir üretim sürecinden geçen güller Sevgililer Günü için şimdiden raflarda yerini aldı. Birçok bölgede satışa sunulan 2 milyona yakın gül, 14 Şubat Sevgililer Günü’nden önce satış noktalarına dağıtıldı. Yalnızca Türkiye’de değil, yurt dışında da ilgi gören güller birçok kişiyi mutlu etmek için sahiplerini bekliyor.

2 Milyona yakın gül Türkiye’nin birçok bölgesinde satışa sunuldu

14 Şubat Sevgililer Günü’nde bir hediye klasiği olan güller Menderes’te yetiştirilerek, tüm Türkiye’de satışa hazır hale getirildi. 2 milyona yakın gül, seralarda özenle yetiştirilerek kesme çiçek sektöründe öncü olan Menderes’ten Türkiye’nin dört bir yanında, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevgisini göstermek için gül almayı tercih edenlere özel satış noktalarına ulaştırıldı.

Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar Gül Üretimi Hakkında Detayları Paylaştı

Menderes’in kesme çiçek sektöründe Türkiye’de öncü olduğunu belirten Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar konuyla ilgili şöyle dedi: “ Türkiye’deki kesme çiçeğin yüzde 70’lik kısmını Menderes olarak biz karşılıyoruz. İlçemizde bin 600 dekar alanda yıllık 50 milyon adet karanfil, 25 milyon adet gül yetiştirilmekte. İlçemizdeki seralarda itinayla yetiştirilen çiçekler ülkemizin farklı noktalarına, hatta yurt dışına gönderilmekte. 14 Şubat Sevgililer Günü’nün vazgeçilmezi olan gül de ilçemizde yer alan seralarda çiçek yetiştiricilerimiz tarafından özenle yetiştirilerek Türkiye’nin dört bir yanında satışa sunuldu. 2 milyona yakın gülümüz Türkiye’nin her noktasında vatandaşlarla buluştu. Tüm üreticilerimiz hummalı bir çalışma dönemi geçirdi, hepsinin yüreğine sağlık. Böylesine önemli bir tarım ürününü bizlerle buluşturdukları ve ülke ekonomisine katkı sağladıkları için üreticilerimize teşekkür ederim”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın