EkonomiGündem

Memur ve emekli maaş zammıyla ilgili yeni açıklama: Ek zam müjdelendi!

Milyonlarca memur ve emekliyi ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur ve emekli zammını yüzde 25 açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yaptığı yeni açıklamada memur ve emekliye yapılan yüzde 25 zammın yüzde 30’a çıkarıldığını duyurdu. Bu kapsamda, memur ve emekli maaşlarına yüzde 30 zam geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emekliye yapılan zammın yüzde 30’a çıkarıldığını açıkladı. Buna göre, en düşük emekli maaşı da 5.500 TL oldu!

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 5.500 TL OLDU

Temmuz ayında 3.500 liraya yükseltilen en düşük emekli maaşı da netleşti. Erdoğan, en düşük emekli maaşının 5.500 TL’ye yükseltildiğini duyurdu.

EMEKLİ VE MEMUR ZAMMI YÜZDE 30’A ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Memurlarımıza ve tüm emeklilerimize 2023 yılı ocak ayı maaş artışlarının yüzde 30 olarak uygulanacağı müjdesini veriyoruz” ifadesini kullandı.

Hatırlanacağı gibi enflasyon rakamları sonrasında belirlenen zam oranında güncelleme yapan Erdoğan, refah payını da ekleyerek memur ve emekli maaşlarında zam oranını %25 seviyesine çekmişti. Bugün tekrar memur ve emekli zammıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni oranın yüzde 30 olduğunu duyurdu.