Türk Standardları Enstitüsü (TSE) 13 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapıyor!

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) üzerinden yayımlanan ilanla beraber Türk Standardları Enstitüsü (TSE) bünyesinde görevlendirmek üzere 13 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı bildirildi. Yayımlanan ilanda yer alan kadrolar ise; NET Yazılım Geliştirme Uzmanı, Java Yazılım Geliştirme Uzmanı, Sistem Uzmanı, Ağ Uzmanı ve Veri Ambarı Uzmanı olarak açıklandı...

Memur Personel Alımı 03.07.2019, 13:18
Türk Standardları Enstitüsü (TSE) 13 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapıyor!

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından yayımlanan 13 sözleşmeli kamu personeli alımında istihdam edileceklerin TSE Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde görevlendirileceği duyuruldu.

Yayımlanan kamu personeli alımında ÖSYM tarafından 2018 yılında düzenlenen KPSS şartı "KPSSP3 puanının yüzde yetmişi" olarak bildirildi. KPSS puanı olmayanların KPSS puanı 70 olarak baz alınacaktır.

YDS puan şartı ise "puanın yüzde 30 (otuz) unun toplamı esas alınarak" şeklinde bildirilmişti.

TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜ (TSE) PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından yayımlanan ilanda yer alan kadro dağılımı şu şekildedir;

,- NET Yazılım Geliştirme Uzmanı 4

- Java Yazılım Geliştirme Uzmanı 6

- Sistem Uzmanı 1

- Ağ Uzmanı 1

- Veri Ambarı Uzmanı 1

TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜ (TSE) PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) üzerinden yayımlanan ilanda adaylardan talep edilen genel başvuru şartları şu şekildedir;

1- 657 sayılı Devlet Memurları kanununda yer alan şartlara uygun olmak.

2- Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrikmühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

3- Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak (Mesleki tecrübenin bilişim personeli olarak geçtiğinin belgelendirilmesi gerekmektedir. Sürelerin hesabında lisans mezuniyeti sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır),(Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4'üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile  özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)

4- Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

5- Erkek adayların askerlik durumu itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜ (TSE) PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından yayımlanan ilanda yer alan bilgilere göre başvurular 13 Temmuz 2019 tarihinde sona erecektir.

DETAY İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (0)